Трансфер бомба во Битола – Богдан Радивојевиќ пред потпис со Еурофарм Пелистер!

Српскиот репрезентативец Богдан Радивојевиќ е пред трансфер во македонскиот шампион Еурофарм Пелистер, пишува Спортски Журнал.

Искусното десно крило е слободно во изборот на нова средина, откако му заврши договорот со унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед.

Радивојевиќ играше четири сезони во ПИК Сегед, беше поврзуван со трансфери во францускиот Монпелје и романскиот Динамо Букурешт, но немаше реализација.

Некогашниот член на Партизан, Фленсбург и Рајн Некар е на прагот на Еурофарм Пелистер со кој би можел одново да игра во Лигата на шампионите.

Според српскиот медиум, преговорите меѓу двете страни траат, а наскоро би можел да биде потпишан договор.

Радивојевиќ би можел да им се придружи на своите сонародници Урош Борзаш и Дарко Стевановиќ, кои веќе се членови на битолскиот тим.