Томовски доби 42-годишник за конкурент во Лудвигсхафен

Македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски, добива конкуренција на голот на бундеслигашот Лудвигхсафен.

Германскиот тим имаше проблеми на голманската позиција, бидејќи Стефан Ханеман поради повреда ќе отсуствува од ракометните терени, па веднаш реагираше.

Словенецот Горазд Шкоф, кој има 42 години, и своевремено беше дел од Целје, Загреб, Нант, ПСЖ, Ерланген и до скоро на австрискиот Ферлах.