Среќен роденден!

Меѓу денешните славеници на роденден се наоѓа и еден одлично познат ракометар. Се работи за Данецот Микел Хансен, кој настапува за тимот на ПСЖ. Тој денеска ќе го прослави својот 32 роденен.

Данецот Стевен Плухар Јакобсен, кој настапува за екипата на ГОГ, пак, денеска ќе наполни 19 години.

Швеѓанецот од Кристијанштад, Алфред Ен, е повозразен од него, а денеска го полни 25 години.

И ракометарот на Висла Плоцк, Полјакот Павел Ковалски е меѓу славениците. Тој денеска ќе го прослави 19. роденден.

Црногорката, Дијана Мугоша, која настапува во редовите на Подравка, пак, денеска ќе наполни 24 години.