Среќен роденден!

На денешниот список на славеници нема многу познати имиња, но и тие заслужуваат да добијат честитки.

Младата ракометарка на Овче Поле СУ, Мартина Велковска денеска ќе наполни 17 години.

Својот 23. роденде ќе го прослави Исланѓанецот, кој е член на тимот на Кристијанштад, Арнар Арнарсон.

Највозрасен во оваа конкуренција е Клаудио Педрозо. Се работи за ракометар од Португалија, кој го носи дресот на Спортинг. Тој денеска полни 33 години.

Среќен роденден Мартина, Арнар и Клаудио!