Среќен роденден Сара, Андон…

На листата на славеници на роденден денеска се наоѓаат поранешна репрезентативка на Македонија и тренер кој беше дел од стручниот штаб на Македонија на Европското првенство во 2012 година.

Сара Митова која веќе неколку години е интернационалка денеска полни 23 години.

Андон Бошковски, кој сезонава е на клупата на КЛ 7, а денеска го очекува дерби против Аеродром ќе наполни 45 години.

Роденден има и ракометарот на Барселона, Аитор Арињо Бенгочеа. Шпанецот ќе го прослави својот 27. роденден.

Словенецот Домен Кнез кој игра за составот на Целје, пак, денеска станува полнолетен.

Норвежанецот Ендре Лангас, кој е инаку член на составот на Елверум е исто така меѓу славениците. Денеска го прославува својот 28. роденден.

Унгарката Ноеми Хафра, која игра за ФТЦ Раил Карго, денеска полни 20 години.

Среќен роденден Сара, Андон, Аитор, Домен, Ендре и Ноеми!