Среќен роденден Горан!

Еден од најсикусните ракометари на Еурофарм Работник, Горан Кузманоски денеска слави роденден. Тој ќе има можност својот 37. роденден да го прослави на дуел против екипата на Бидасоа Ирун, а дали неговите колеги ќе му овозможат тоа да го направи со победа ќе се види денеска.

Роденден има и Евон Мохлин од Шведска, кој настапува за Кристијанштд. Тој ќе го прослави 19. роденден.

Французинот Дилан Нахи кој игра за ПСЖ, пак, ќе наполни 20 години.

Словакот кој игра за Татран Прешов, Томас Речицар е само година повозрасен од него. Тој денеска полни 21 година.

Лине Молгард Ториус од Данска, која го носи дресот на Есбјерг ќе го прослави својот 38. роденден.

Украинката Јулија Снопова која настапува за Крим Меркатор, денеска полни 34 години.

Среќен роденден Горан, Евон, Дилан, Томас, Лине и Јулија!