Среќен роденден Благојче!

Голманот на Еурофарм Работник, Благојче Трајкоски денеска ќе прослави роденден. Ракометарот кој во 2007 година настапи на Мундијалот за јуниори во Македонија, а во 2015 година на Светското првенство за сениори денеска полни 33 години.

Французинот Матје Гребил, кој настапува во редовите на Монпелје исто така е меѓу славениците. Тој го прославува својот 28 роденден.

Исто така 28 години ќе наполни и Алексис Боргес Хернанде. Се работи за Португалецот кој требаше да дојде во Вардар, а се одлучи да игра за екипата на Порто.

Тука е и Ерик Верстергрен Малмберг од Шведска. Тој игра за Савехов, а ќе наполни 20 години.

Среќен роденден Благојче, Матје, Алексис и Ерик!