Сите признанија за Металург – Младеновска МВП и најдобар стрелец, Илјаз е најдобар голман!

Тимот на Металург е новиот освојувач на трофејот во Купот на Македонија, откако во финалето славеше против Ѓорче Петров со 30-27.

По завршувањето на финалниот натпревар беа доделени и индивидуалните признанија на Ф4 турнирот.

За МВП односно најкорисна ракометарка беше прогласена и за најдобар стрелец беше прогласена Ива Младнеовска, која постигна 19 погодоци.

Најдобра голманка на Ф4 турнирот во Купот беше исто така од редовите на освојувачот на Купот, Амра Илјаз.