Ракометот повторно е “семејна занимација“ (Фото)

Салите повторно се полнат, навивачите уживаат, ракометарите мотивирани да покажат многу повеќе од своите мајстории. На дуелот меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер триумфираа скопјани со 29-25, а навивачите после подолго време се вратија на трибините, и не ги штедеа грлата и дланките да ги поздрават добрите потези.

Татковци и мајки со деца, другарчиња… Сите на трибината уживаа..

Ракометот е семејна „занимација“

Ракометот е семејна „занимација“