Ракометарите на ПИК Сегед со порака: Мијте ги рацете и седете дома (ВИДЕО)

Oд саботата првенството на Унгарија е во прекин, па сега сите се во очекување на стишување на пандемијата и враќање на сцена на ракометарите.

Дел од играчите на Пик Сегед кои треба да бидат ривали на Вардар во осминафиналето од Лигата на шампионите учествуваа во видео спот со кој испратија порака до сите фанови, но и до сите на планетата.

„Мијте ги рацете и седете дома“, гласи пораката на повеќе јазици.

Се обидоа и тие да придонесат во подигнувањето на свеста на граѓаните за што побрзо победување на Корона вирусот.

Видео спотот со пораката од играчите на Пик Сегед погледнете го во продолжение.

🙏🏻Maradj otthon és moss kezet!💙

#kékek!Jelenleg az a legfontosabb, hogy mindent megtegyünk egyénileg azért, hogy a lehető leghamarabb megszűnjön a koronavírus által okozott helyzet és újra együtt élhessük meg a kézilabda szépségeit.💙Ezért mi is arra kérünk Téged, hogy maradj otthon és moss kezet sokkal gyakrabban.#MaradjOtthon #StayAtHome #MindigMossKezet #WashYourHands #molpickszegedcsalád #handballfamily #csakelőre #kékek #molpickszeged

Публикувахте от MOL-PICK SZEGED Kézilabdacsapat в Неделя, 15 март 2020 г.