Радовиш и Тиквеш постигнаа 78 погодоци

Суперлигашките тимови влегоа во третата фаза од подготовките пред стартот на новата сезона во елитното друштво.

Во салата „25 Мај“, пријателски натпревар одиграа Радовиш и Тиквеш, а победата им припадна на радовишани кои славеа со 41-37.

Во првото полувреме беа постигнати 42 погодоци, а домашните ракометари имаа предност од два гола, 22-20.

Радовиш на оваа средба играше без средниот бек Златко Везенковски, како и без дефанзивецот Александар Марков.

За кавадарчани следуваат два тест натпревари против КЛ7, додека Радовиш го чека гостување кај Младост во Богданци.