Проектилот на Моралес доби место во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар со триумфот над Загреб со 20-19 скокна на петтото место на табелата во групата од ЛШ.

На овој натпревар иако имаше мал број погодоци, сепак можеа да се видат и атрактивни голови.

Меѓу нив и проектилот на кубанскиот десен бек Јоел Куни Моралес, кој погоди во мрежата на Дино Славиќ.

Медиа тимот на ЕХФ го смести погодокот на Моралес во ТОП 5 на колото, а сите нив може да ги погледнете ТУКА.