Пред стартот на подготовките со Вардар – Тото наполни батерии на Гвадалупе (ФОТО)

Македонскиот шампион Вардар подготовките за новата сезона во која ќе биде активен на четири фронта, ќе ги започне на 15 јули.

Еден од новите ракометари што ќе пристигне во Скопје е францускиот интернационалец Жереми Тото.

Кружниот напаѓач пред доаѓањето во Вардар и преселбата во Македонија, ги наполни батериите на островите Гвадалупе.

По неколку дена тренинзи во Скопје, вардарци ќе заминат на Златибор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jérémy Toto (@jayt_4real)