По одличната партиja против Алборг – Оливие Њокас во идеалниот тим на колото (ВИДЕО)

Францускиот интернационалец Оливие Њокас се најде во најдобриот тим на колото на позицијата лев бек.

По добрата партиja со седум гола против европскиот вицепрвак Алборг, за вардарецот се наjде место во идеалната постава.

Њокас се најде во најдобриот тим, но немаше место за ниту еден од двата македонски голмани, Ристовски или Никола Митревски, кои имаа одлични настапи против Алборг и Динамо.

ТИМ НА 3. КОЛО ВО ЛШ

Голман – Родриго Коралес (Веспрем)
Лево крило – Уго Деска (Монпелје)
Лев бек – Оливие Њокас (Вардар)
Среден бек – Килијан Вијмино (Монпелје)
Десен бек – Иманол Гарсиандиа (ПИК Сегед)
Десно крило – Гаспер Маргуч (Веспрем)
Пикер – Виктор Итуриза (Порто)

Изборот на медиа тимот на ЕХФ за најдобриот тим во третото коло во ЛШ може да го погледнете ТУКА.