Петковска со фантастична партија против Макаби Аразим

Македонската голманка Драгана Петковска брани во одлична форма на стартот на првенството во Израел.

Нејзиниот тим Макаби Ришон Ле Зион одигра нерешено против составот на Макаби Аразим Рамант Ган, 23-23.

Петковска беше една од клучните ракометарки во нејзиниот тим што успеа да се избори за бод против клубот што го елиминира Куманово од Европа, а ќе игра со Чаир.

Таа успеа да запре 19 удари на ракометарките на Макаби Аразим Рамат Ган и го освои првиот бод во 4 коло од новата сезона.