Пепи Манасков на трибините во Битола – навиваше за Еурофарм или за Веспрем? (ФОТО)

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа можеби најголемата победа во клупската историја, откако во салата „Боро Чурлевски“, беше подобар од унгарскиот гигант Веспрем со 26-24.

На трибините во Битола беа присутни многу љубители на ракометот, кој му даде ветар во грб на домаќинот кога требаше, а беа и многу поранешни ракометари и ракометни работници.

Меѓу нив и легендарниот Пепи Манасков. Неговиот син Дејан Манасков беше дел од составот на Веспрем и беше втор стрелец со три голови.

Дали Манасков навиваше за Еурофарм, бидејќи е македонски клуб, или за Веспрем, каде игра неговиот син, останува дилема…