Охриѓани билдаа тимски дух на Галичица (ФОТО)

Ракометарите на Охрид си најдоа свој начин за кревање на тимскиот дух и денеска одморија од тренинзи, но одработија еден на планина кој беше многу поинтересен.

Ракометарите се искачија на врвот „Магаро“ на Галичица, па и ова беше еден дел од тренажниот процес. Успеаја одлично да се снајдат и да се фотографираат на врвот.

Можете да погледнете како изгледаше на искачувањето. Дефинитивно охриѓани се во сè подобра кондиција.