Најдобриот стрелец во Суперлигата се сели во Кисела Вода

Најдобриот стрелец во Суперлигата во сезоната што заврши, Давор Палевски, е блиску до договор со новиот член на елитата, Јуниор Кисела Вода.

Амбициозниот тим од Кисела Вода веќе ги прави плановите за деби сезоната во суперлигашка конкуренција, а поранешниот младински репрезентативец се наоѓа на листата на желби.

Левото крило даде 190 голови на 17 натпревари во дресот на Работнички, а претходно го носеше и дресот на Металург.

Јуниор Кисела Вода води преговори и за ангажман на поранешниот српски репрезентативец Александар Станојевиќ, како и со уште двајца суперлигашки ракометари.