Младост се комплетираше – пристигна Молдавецот Лупашко

Новиот суперлигаш Младост Богданци веќе десетина дена се подготовува за стартот на новата сезона.

Тимот донесе пет засилувања, а денеска пристигна и единственото интернационално, молдавскиот бек Александар Лупашко.

Од претходно на тимот му се приклучија крилата Димитров и Стојчевски, бекот Лисичков и пикерот Василевски.

Младост Богданци се најде во групата Б од елитното друштво заедно со Тиквеш, Прилеп, Бутел Скопје, Металург, Еурофарм Пелистер 2 и Работнички.