Младост Богданци убедлив против Партизан Гевгелија

Составот на Младост Богданци имаше лесно гостување во Гевгелија каде што дојде до три бода во меч во кој беше постојано во предност. Победата од 27:18 беше само доказ дека на овој дуел домашните немаа многу шанси.

Уште во првото полувреме беше направена предност од пет гола и резултатот од 13:8 на паузата беше најава за победа на овој меч. Во продолжението беше сè под контрола така што само беше зголемено водството за конечни 27:18.

Со оваа победа тимот на Младост Богданци продолжува со трката за плеј-оф, а третото место дава надеж за успех и ова е најава за успешно финиширање на првиот дел од сезоната.

ПАРТИЗАН – МЛАДОСТ БОГДАНЦИ 18:27 (8:13)

Сала: 26 Април во Гевгелија. Гледачи: 100. Судии: Рубинчо Седлоски и Горан Ангелески од Прилеп. Делегат: Илија Цветкоски од Прилеп.

ПАРТИЗАН: Костадинов, Лисичков 7, Џалев, Маренчев 3, Вегов 3, Динев, Јанев 1, Т. Узунчев 3, Д. Узунчев 1, Ангелов, Ангов, Митров, Георгиев, Басов, Роглев.

Седмерци: 3/4, Исклучувања: 6 мин.

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ: Паунков, Дерменџиев, Ампов, С. Михајловиќ 1, Роглев 4, Стоилов 9, Тачевски 2, Павиќ 4, Каркалашев 2, Фиданов 1, Наумовски 1, Динов 2, Кимов 1, М. Михајловиќ, Чрчев, Шарланџиев.

Седмерци: 4/8, Исклучувања: 8 мин.