Македонските судии и делегати ја ‘окупираа’ цела Европа

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за следните натпревари од европските купови во сите конкуренции.

Во машката Лига на шампиони, Драган Начевски ќе биде делегат на средбата меѓу Загреб и ПСЖ што се игра на 8 февруари од 18:45 часот.

Во Лигата на Европа кај мажите, Димитар Митревски и Благојче Тодоровски ќе го судат мечот меѓу Гранољерс и Балатонфуреди што ќе се игра на 7 февруари од 20:45 часот.

Во Европскиот Куп, Даниело Божиновски и Виктор Начевски ќе го судат реванш дуелот од осминафиналето меѓу српскиот Динамо Панчево и чешката Карвина што ќе се игра на 18 февруари од 18:00 часот.

Во женската Лига на шампиони, Исмаил Металари и Ненад Николовски ќе го судат мечот меѓу ЧСМ Букурешт и Брест Бретањ што ќе се игра на 5 февруари од 18:00 часот.

Во истата конкуренција, Силвана Карбеска и Марија ќе бидат арбитри на двобојот меѓу Рапид Букурешт и Локомотива Загеб што е на програмата на 12 февруари од 18:00 часот.

Ацо Николовски ќе биде делегат на средбата меѓу Будуќност и Кастамону, што се игра на 11 февруари од 16:00 часот.

Во Лигата на Европа кај дамите, Камер Металари ќе биде делегат на дуелот меѓу Валчеа и Турингер, што ќе се игра на 4 февруари од 18:00 часот.

Во Европскиот Куп во женска конкуренција, Михајло и Методија Илиевски ќе го судат првиот четвртфинален меч меѓу Јувента Михаловце и Кобержице, што ќе се игра на 11 февруари од 16:00 часот.