Костески втор стрелец во поразот на Линц

Екипата на Линц каде што настапува македонскиот интернационалец Никола Костески забележа нов пораз во австриската лига.

Во 5. коло Линц беше поразен од Ферлах на домашен терен со 28:33, а по првиот дел беше 10:13.

Костески бешe втор стрелец во својот тим со пет погодоци од кои еден беше од седмерец.

Линц останува на последната позиција, а шанса за прва победа ќе бара на гостувањето кај Ремус во следното 6. коло.