Колев и Ница ги стартуваа подготовките

Тимот на Ница, чиј тренер е некогашниот македонски репрезентативец Марјан Колев, ги започна подготовките за новата сезона.

Ница заврши на шестото место во минатата прекината сезона иако имаше шанси дури и за третото место доколку се играше до крај.

Во текот на летото Ница се засили со три ракометарки – голманката Луцие Сатрапова, десниот бек Барбара Морето и десното крило Кимберли Бушар.

За Ница брани и македонската голманка Јована Мицевска, но таа подоцна ќе се приклучи на подготовките.