Кого го праќаше Чупиќ во соблекувална?! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар губат од Веспрем по првото полувреме во финалето од СЕХА лигата со 12-15.

При тајм-аут на тренерот Стевче Алушовски, десното крило Иван Чупиќ ги загуби нервите.

Хрватското десно крило му се обрати на вардаровиот стратег „20 минути ги молиш да играат“, на што Алушовски возврати – „не ги молам, им сугерирам што да играат“.

Чупиќ повторно врати – „тогаш нека одат во соблекувална“…

Погледнете…