Кога нема ракомет…Скубе тренира тенис (ФОТО)

Во Словенија полека се олабавуваат мерките од властите и полека се враќа животото во нормала откако почна да опаѓа бројот на заразени со коронавирусот.

Сташ Скубе одамна си замина од Скопје и веќе се наоѓа во татковината.

Сепак кога не може да тренира ракомет, тој најде друг начин да остане во форма пред заминувањето за белорускиот Брест.

Со играње тенис ќе се обиде што подобро подготвен да му се стави на располагање на Раул Алонсо.