Карачиќ ќе стане македонски зет – лудо е вљубен во Душица! (ФОТО)

Некогашниот вардарец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце, би можел наскоро да стане македонски зет.

Тој наводно е во врска со македонскиот модел Душица Андоновска, со која претходно биле пријатели подолго време.

Откако Карачиќ замина во Келце, Андоновска често е кај него на гости, а чаршиските муабети велат дека наскоро и комплетно ќе се пресели во Полска, откако дала отказ на работното место.

Останува да видиме дали Карачиќ наскоро ќе ја изненади Душица со веренички прстен и ќе ја побара за сопруга…