И голманите трчаат, но… (ВИДЕО)

Голманот на екипата на Рајн Некар, Микаел Апелгрен секогаш знае да биде во центарот на вниманието.

Тој беше еден од оние кои беа заразени со коронавирусот, но постојано знаеше да го привлече вниманието и да остане позитивен.

И сега кога сите се вратени на тренинзи од тимот на Рајн Некар одново има што да покаже. На видеото може да се види како изгледа голманот на почеток на тренинг, а како е подоцна после десет рунди.

 

View this post on Instagram

 

#run #tired #outdoor #woods #puma

A post shared by Mikael Appelgren (@mikaelalfappelgren) on