„Истражи ја Македонија“ – Хорват воодушевен од убавините на Охрид (ФОТО)

Најголемото засилување за тимот на Металург, Златко Хорват, конечно успеа да најде малку слободно време.

По настапите во Лигата на Европа и многубројните тренинзи, металурзи добија слободен викенд од стратегот Зоран Кастратовиќ.

Хорват се реши да го посети македонскиот бисер Охрид, заедно со неговото семејство кое од скоро е заедно со него во Скопје.

Судејќи според објавите на социјалните мрежи, Хорват е воодушевен од тоа што го виде…