Играат добро, ама и изгледаат добро: Kои се најсекси ракометарки на ЕП (ФОТО)

Европското првенство за ракометарки во Данска се ближи кон крајот, и остана да се одиграат уште финалето и мечот за третото место.

Голем дел ракометарки оставија добар впечаток со игрите на теренот, а дел од нив и со изгледот го привлекуваа вниманието на јавноста.

Меѓу оние со најсекси изглед се рускиот десен бек Антонина Скоробогатченко, црногорското лево крило Мајда Мехмедовиќ, холандската голманка Тес Вестер, Словенката Елизабет Омореги, Романката Дениса Деду, Унгарката Ноеми Хафра…..

Која е вашиот фаворит?

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T👑O👑N👑Y👑A (@t_o_n_y_a_39)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by T👑O👑N👑Y👑A (@t_o_n_y_a_39)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Wester (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Wester (@tessiewester)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Majda Mehmedovic (@majdamehmedovic77)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Majda Mehmedovic (@majdamehmedovic77)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nora Mørk (@noramrk_9)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nora Mørk (@noramrk_9)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dedu Denisa🎀 (@denisa_dedu16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dedu Denisa🎀 (@denisa_dedu16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Althea Reinhardt (@altheareinhardt)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Althea Reinhardt (@altheareinhardt)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noémii Háfra (@hafranoni)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Noémii Háfra (@hafranoni)