За него годините се само бројка – Легендата Лазаров денеска слави 41. роденден! (ВИДЕО)

Капитенот и селектор на Македонија, Кире Лазаров, денеска полни 41 година. За легендарниот десен бек, годините се само бројка.

Тој ќе биде активен и следната сезона како играч на ракометните терени во дресот на францускиот Нант.

Паралелно ќе ја продолжи и селекторската функција на клупата на Македонија, со која ќе има голем предизвик на ЕП 2022 година.