Дибиров доби овации од публиката и подароци од клубот за 1.000 гола во ЛШ (ФОТО)

Пред стартот на натпреварот со ПИК Сегед од осмото коло во Лигата на шампионите, беше одбележен јубилејот на Тимур Дибиров.

Руското крило и легенда на Вардар минатиот натпревар со унгарскиот првак стигна до бројката од 1.000 погодоци во елитното натпреварување.

Поради тој летечкото крило доби овации од присутната публика и пригодни подароци од клубот.

Петти пораз за Вардар во серија, алармот е вклучен на најсилно црвено

Вујовиќ: И јас сум разочаран исто како навивачите, но борбата не е завршена

Талески: Жално е што не ја израдувавме публиката, но главата горе и одиме напред

Вујо: Дојдов да го спасам Вардар, ако некој мисли дека треба да си одам…

Во Пик Сегед презадоволни: Во Скопје се најубавите доживувања, си заминуваме со два златни бода

„Црвено-црниот“ брод закотвен во место, го доби петтиот тежок удар (ФОТОГАЛЕРИЈА)