„Децата“ од Металург пораснаа – Червар подели совет како да се победи Австрија (ФОТО)

Поранешниот македонски селектор Лино Червар пристигна со хрватската репрезентација во истиот хотел каде што се сместени македонските репрезентативци.

Веднаш почнаа анализите, кој со кого, против кого и како да одигра, а Червар им подели по некој совет на довчерашните негови играчи како денеска да ја победат Австрија.