ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН: Еурофарм Работник нема избор, на победа против Мешков Брест

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе се обидат против комбинираниот состав на Мешков Брест да се обидат да обезбедат победа со која би требало да го поправат впечатокот и да дојдат до добра позиција во СЕХА-лигата.

Еурофарм Работник загуби во саботата во Прешов во Лигата на шампионите, па сега сето внимание е насочено кон триумф против Мешков Брест. Тимот од Белорусија нема да биде со истиот тим како против Вардар, па тоа е шанса повеќе за тимот од Битола за триумф.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН

10:00ч

БИСТРИЦА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

15:00ч

ПЕРМ – СУНГУЛ (Куп на Русија)

15:30ч

АСТРАХАНОЧКА – КРАСНОДАР (Русија, Супер лига, жени)

17:00ч

ВАСЛУИ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

17:15ч

ВЕСПРЕМ – СПАРТАК МОСКВА (СЕХА лига)

18:00ч

ВАРАЖДИН – ДУБРАВА (Хрватска, Премиер лига)

КЕЛЦЕ – ЗАГЛЕБИЕ ЛУБИН (Полска Супер лига)

ВИСЛА ПЛОЦК – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)

18:30ч

ПИК СЕГЕД – ЃИНЃИШ (Унгарија 1)

18:45ч

АЛИНГСАС – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

19:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – МЕШКОВ БРЕСТ (Белорусија)

ВАРБЕРГ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

АИК – ЛИНДЕСБЕРГ (Шведска 2)

20:00ч

ХРАНИЦЕ – ФРИДЕК МИСТЕК (Чешка Екстра лига)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

20:15ч

ВЕСПРЕМ – ЧУРГО (Унгарија 1)

21:00ч

БИДАСОА ИРУН – ГРАНОЉЕРС (Шпанија, Асобал)