ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН: Данска против Франција е меч на денот

Средбата меѓу репрезентациите на Данска и на Франција која ќе биде одиграна денеска од 20:15 часот ќе биде главниот меч на денот и дефинитивно ќе донесе убав ракомет. Се работи за две силни репрезентации кои секогаш играле убави натпревари.

Се очекува и денеска да продолжат во таков стил, па се очекува и убав натпревар. Неизвесноста ќе биде присутна и ќе може да се ужива во овој двобој.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ХОНГ КОНГ – КУВАЈТ (Квалификации за ОИ, Азија)

13:00ч

ИНДИЈА – ИРАН (Квалификации за ОИ, Азија)

15:00ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – САУДИСКА АРАБИЈА (Квалификации за ОИ, Азија)

17:00ч

КАТАР – БАХРЕИН (Квалификации за ОИ, Азија)

17:45ч

НОРВЕШКА – ШПАНИЈА (Пријателска средба)

18:00ч

ХАСЛУМ – АЛГАРД(Норвешка 2, жени)

19:00ч

САВЕХОФ – СКАРА (Шведска 1, жени)

20:15ч

ДАНСКА – ФРАНЦИЈА (Пријателска средба)

23:00ч

РУСИЈА – ШПАНИЈА Б (Пријателска средба)