ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Јужна Кореја и Катар по титулата во Азија

Репрезентациите на Јужна Кореја и Катар денеска ќе одиграат натпревар во битка за првото место на шампионатот на Азија. Ги очекува интересен дуел на кој е имаат голема битка исто како и во полуфиналните пресметки.

Ова финале се игра ден подоцна после финалињата на првенствата на Европа и на Африка. Сепак, за разлика од шампионите на Европа и на Африка, Шпанија и Египет за шампионот на Азија нема да има директно место на Олимписките игри така што ова ќе биде само злато како првак на Азија.

Се работи за две квалитетни селекции, а која ќе успее да се најде највисоко на тронот ќе се види после денешниот двобој во денот кој е сиромашен со натпревари.

ДЕНЕСКА НАТЕРЕНИТЕ

14:30ч

ЈАПОНИЈА – БАХРЕИН (Шампионат на Азија)

16:30ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – КАТАР (Шампионат на Азија)

18:00ч

ТАЛИН – ПОЛВА СЕРВИТИ (Естонија Мејстерлига)

19:00ч

ХОЛСТЕБРО – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

СОДЕР – ВЕСТЕРАС (Шведска 1, жени)