Денеска на терените: Трет ден од Златната лига, Данска на дуел против Холандија

Еден од противниците на Македонија на Европското првенство, Данска денеска ќе има натпревар против селекцијата на Холандија. Ова е тред дуел за Данците после пресметките против Норвешка и Франција и секако нова шанса на дело да се видат квалитетите.

Иако е добро познато со каков квалитет располага оваа репрезентација, сепак, јасно е дека секогаш може да се види нешто ново и на најдобар начин да се направи подготовка за средбата која претстои на Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:00ч

ШАМПИОН – БОРЕЦ (Македонија, Прва машка лига)

ТЕКСТИЛЕЦ – ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА (Македонија, Прва машка лига)

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – ФИНСКА (Квалификации за СП)

14:15ч

ДАНСКА – ХОЛАНДИЈА (Квалификации за СП)

15:00ч

КИЧЕВО – МЕТАЛУРГ РА (Македонија, Прва машка лига)

РОДОВРЕ – ЛИНГБИ (Данска 2, жени)

15:30ч

ФЛЕРИ ЛОРЕТ – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

16:00ч

ГРЦИЈА – ТУРЦИЈА (Квалификации за СП)

НИЦА – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

ФРЕДРИКШТАД – ФОЉО (Норвешка 1, жени)

КРИСТИЈАНШТАД – ОНЕРЕД (Шведска 1, жени)

САВЕХОФ – КУНГАЛВС (Шведска 1, жени)

16:30ч

АКЕР – МОЛДЕ (Норвешка 1, жени)

ДУНАРЕА БРАИЛА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

16:45ч

НОРВЕШКА – ФРАНЦИЈА (Квалификации за СП)

17:00ч

ЕСТОНИЈА – ГРУЗИЈА (Квалификации за СП)

КОСОВО – БЕЛГИЈА (Квалификации за СП)

ЛАРВИК – ФАНА (Норвешка 1, жени)

СТОРХАМАР – РОМЕРИКЕ РАВЕНС (Норвешка 1, жени)

18:00ч

ДЕСПИНА – КУЗМАН ВАРДАР (Македонија, Супер женска лига)

НФХ НИК – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

СОЛА – КРИСТИЈАНСАНД (Норвешка 1, жени)

ТЕРТНЕС – БЈАСЕН (Норвешка 1, жени)

ОПСАЛ – ФЛИНТ (Норвешка 1, жени)

19:00ч

ПРЕСПА – ВАРДАР НЕГОТИНО (Македонија, Прва машка лига)

ЈЕХОНА – ПАРТИЗАН 2016 (Македонија, Прва машка лига)