ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Старт на сезоната во Франција со Куп средби, Колев го пречекува Саран

Денеска стартува новата сезона во Франција со натпреварите во Купот, а нашата земја ќе има еден претставник, Марјан Колев.

Неговиот тим Курнон Доверњ на домашен терен ќе игра со составот на Саран, кој е фаворит на овој меч.

Стартува и женскиот шампионат во Норвешка, а првакот Вајперс Кристијансанд за старт на сезоната го пречекува тимот на Бјасен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

19:00 ШАМБЕРИ – БИЈЕР (КУП ФРАНЦИЈА)

20:00 КУРНОН – САРАН (КУП ФРАНЦИЈА)

20:00 ИСТР – СЕСОН РЕН (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 БЕЗАНСОН – ЛИМОЖ (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 ФРОНТИЊАН – ПСЖ (КУП ФРАНЦИЈА)

20:30 ВАЛАНС – КРЕТЕЈ (КУП ФРАНЦИЈА)

18:15 КРИСТИЈАНСАНД – БЈАСЕН (НОРВЕШКА)

.
.
Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.