Денеска на терените: Стартува новиот Мундијал, Египет против Чиле на отворање

Со натпреварот кој денеска ќе го одиграат селекциите на Египет и Чиле се отвора Светското првенство на кое првпат ќе играат 32 репрезентации.

Од вчера меѓу учесниците е и Македонија, а за денеска е предвиден само еден натпревар на шампионатот.

Се играат и голем број на натпревари низ првенствата главно во женска конкуренција, а поинтересните дуели можете да ги видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

ЗАЛАУ – КРАЈОВА

12:15ч

БИСТРИЦА – ДУНАРЕА БРАИЛА (Романија 1, жени)

15:00ч

БУЗАУ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)

16:00ч

ФТЦ РАИЛ КАРГО – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

ЛАДА ТОЉАТИ – АДЈИФ (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

СРБИЈА – ГРЦИЈА (Квалификации за ЕП 2022)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)

17:30ч

БАЈА МАРЕ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

18:00ч

ЕГИПЕТ – ЧИЛЕ (Светско првенство 2021)

ТАЛИН – КЕРА (Естонија Мејстерлига)

ТАПА – ТАЛАС (Естонија Мејстерлига)

НИЦА – СТ. АМАНД (Франција 1, жени)

БЕКЕШЧАБА – ВАЦИ (Унгарија 1, жени)

ШИОФОК – БОГЛАР АКАДЕМИЈА (Унгарија 1, жени)

ФРЕДРИКСТАД – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

ЛУБЛИН – КОБИРЖИЦЕ (Полска Супер лига, жени)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

РАНДЕРС – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

ОПСАЛ – ФЛИНТ (Норвешка 1, жени)

18:45ч

АРХУС – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

19:00ч

БЕЗАНСОН – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

БАД ВИЛДУНГЕН – МЕЦИНГЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

19:30ч

ГЕПИНГЕН – БИТИГХАЈМ (Германија Бундес лига 1, жени)

МАЈНЦ – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

НЕКАРЗУЛМЕР – БОРУСИЈА Д. (Германија Бундес лига 1, жени)

20:00ч

ШАМБРИ – ТУЛОН (Франција 1, жени)

МЕРИЊАК – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

МЕЦ – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

20:15ч

ФЛЕРИ – НАНТ (Франција 1, жени)

20:30ч

БРЕСТ – ДИЖОН (Франција 1, жени).