Денеска на терените: Слободен ден на ЕП, но се игра ЛШ во Будимпешта

Во денот кога репрезентациите кои останаа на Европското првенство имаат преселба и се подготвуваат за втората фаза која стартува од утре, во Будимпешта и во два града во Франција ќе се играат натпревари во Лигата на шампионите во женска конкуренција.

Денеска се играат и нови средби на Азискиот шампионат така што ќе има одново доста натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ХОНГ КОНГ – ВИЕТНАМ (Азиски шампионат)

КУВАЈТ – СИНГАПУР (Азиски шампионат)

12:00ч

КАТАР – ИРАК (Азиски шампионат)

ОАЕ – ОМАН (Азиски шампионат)

14:00ч

БАХРЕИН – УЗБЕКИСТАН (Азиски шампионат)

ИРАН – ИНДИЈА (Азиски шампионат)

16:00ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – ЈОРДАН (Азиски шампионат)

САУДИСКА АРАБИЈА – АВСТРАЛИЈА (Азиски шампионат)

18:00ч

ТУРЦИЈА – КИПАР (Квалификации за ЕП)

СОЛА – АКЕР (Норвешка 1, жени)

18:30ч

ЕСБЈЕРГ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

КРИСТИЈАНСАНД – ФРЕДРИКСТАД (Норвешка 1, жени)

СТОРХАМАР – ЛАРВИК (Норвешка 1, жени)

18:45ч

АРХУС – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

ЃЕР – КРИМ МЕРКАТОР (Лига на шампиони, жени)

МЕЦ – КАСТАМОНУ (Лига на шампиони, жени)

19:00ч

ХОРСЕНС – НФХ НИК (Данска 1, жени)

СКАНДЕРБОРГ – ФЦ КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

20:00ч

БЕЗАНСОН – СЕЛЕС (Франција 1, жени)

БУРГ ДЕ ПАЖ – МЕРИЊАК (Франција 1, жени)

ШАМБРИ – НАНТ (Франција 1, жени)

ДИЖОН – ПАРИЗ 92 (Франција 1, жени)

ТУЛОН – МЕЦ (Франција 1, жени)

20:15ч

ФЛЕРИ – ПЛАН ДЕ КУКУС (Франција 1, жени)

20:45ч

БРЕСТ – ЧСМ БУКУРЕШТ (Лига на шампиони, жени)