Денеска на терените: Се чека победа од кадетите, фаворити се против Саудиска Арабија

Репрезентативците на Македонија во кадетска конкуренција денеска ќе ги одмерат силите против соодветната селекција на Саудиска Арабија на Медитеранските игри во Атина.

После неколкуте лоши средби меѓу кои најслабата игра беше прикажана вчера против репрезентацијата на Грција денеска се очекува подобар резултат. На дуелот против Саудиска Арабија за очекување е да биде забележана победа и работите да бидат далеку подобри.

Македонија е фаворит на овој дуел исто како и на утрешниот против Кувајт со кој ќе финишираат натпреварите на ова натпреварување кое нема да се памети по добро.

Натпреварот денеска почнува од 9:30 часот и со него се отвора новиот ден на игрите во Атина.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

09:30ч

МАКЕДОНИЈА – САУДИСКА АРАБИЈА (Медитерански игри, кадети)

17:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ФТЦ РАИЛ КАРГО (Лига на шампиони, жени)

18:00ч

ДУНАЈВАРОШ – МТК (Унгарија 1, жени)

ЗАБЖЕ – ХРОБРИ ГЛОГОВ (Полска Супер лига)

БУЗАУ – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)

18:15ч

ОНЕРЕД – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

18:30ч

ОДЕНЗЕ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

АЛБА ФЕХЕРВАР – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени0

19:00ч

ГРАНОЛЕРС – СИНФИН (Шпанија Асобал)

ФЕРЛАХ – АОН ФИВЕРС (Австрија 1, плеј-оф)

ХОВДЕ – ГУИФ (Шведска 1)

19:30ч

ЛЕМВИГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

МОРС – НОРДСЈИЛАНД (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – КОЛДИНГ (Данска 1)

НФХ НИК – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1, жени)

ЕСЕН – ЕЛБФЛОРЕНЦ (Германија, Бундес лига 2)

ИШТАД ИФ – ИФК ИШТАД (Шведска 1)

20:00ч

МАРИБОР – ТРЕБЊЕ (Словенија 1)

СТРАЗБУРГ – ДИЖОН (Франција 2)

БУРГ ДЕ ПАЖ – ШАМБРИ (Куп на Франција, жени)

ДИЖОН – БЕЗАНСОН (Куп на Франција, жени)

ПАРИЗ 92 – НИЦА (Куп на Франција, жени)

ХАМБУРГ – ГУМЕРЗБАХ (Германија, Бундес лига 2)

ОНЕРЕД – АЛИНГСАС (Шведска 1)

20:15ч

БЕЗАНСОН – БИЛЕР (Франција 2)

20:30ч

ШЕРБУР – САРАН (Франција 2)

НИЦА – ЛИМОЖ (Франција 2)

СЕЛЕСТАТ – МАСИ ЕСОН (Франција 2)

20:45ч

ПОНТО – ВАЛЕНС (Франција 2)

21:00ч

НАНТ – ФЛЕРИ (Куп на Франција, жени)