ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Ристовска против Кузнецова на дерби во руското првенство

Екипата на ЦСКА Москва денеска го пречекува Ростов Дон во дербито на Супер лигата на Русија, а ова значи дека Сара Ристовска е домаќин на Полина Кузнецова. Поранешните колешки од дресот на Вардар денеска ќе имаат одмерување на силите и ова ќе биде навистина интересна средба на која ќе треба да се види кој тим е во подобра форма во моментов.

Ракометарите на Келце денеска ќе имаат натпревар од домашното првенство на кој ќе се обидат да ја кренат формата пред реваншот против Вардар. Келце гостува кај тимот на Хробри Глогов.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:30ч

ЦСКА МОСКВА – РОСТОВ ДОН (Русија Супер лига)

18:00ч

ПИК СЕГЕД – ДАБАС (Унгарија 1)

НИРЕГИХАЗА – ПЛЕР (Куп на Унгарија)

ОРДИ – МЕЗОКОВЕСДИ (Куп на Унгарија)

ЃЕР – ДЕБРЕЦЕН (Унгарија 1, жени)

КОПРИВНИЦЕ – НОВЕ ВЕСЕЛИ (Чешка Екстра лига)

19:00ч

ИШТАД – САВЕХОФ (Шведска 1)

Х 65 – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)

СКУРУ – БОДЕН (Шведска 1, жени)

19:15ч

ФИЛИНГЕН – ХАСЛУМ (Куп на Норвешка)

19:30ч

НАВА – БАРСЕЛОНА (Шпанија Асобал)

20:00ч

КОЛДИНГ – ГОГ (Данска 1)

СКОВБАКЕН – РОСКИЛДЕ (Данска 2)

МЕЦ – БУРГ ДЕ ПАЖ (Франција 1, жени)

ПИЛАЈАС – АЕРОС ЕДЕСА (Грција 1)

20:15ч

ДИФЕРДАНЖ – ПЕТАНЖ (Луксембург 1)

20:30ч

ХРОБРИ ГЛОГОВ – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)

20:45ч

ЛА РИОХА – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

21:00ч

СИНФИН – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

БЕНФИКА – БОА ХОРА (Португалија 1)