Денеска на терените: Ристовска и колешките го заверуваат првото место

Составот на ЦСКА Москва за кој настапува Сара Ристовска денеска ќе има тежок натпревар против Будуќност на кој ќе се обиде да дојде до бодови за враќање на првото место на табелата во Групата Б од Лигата на шампионите.

На тимот од главниот град на Русија му треба триумф за да се врати на првото место и сите очекувања се да нема никаков проблем за да се успее во целта околу првата позиција.

Денеска има уште неколку интересни средби, а изборот е во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

12:00ч

ВАЉАДОЛИД – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)

БИДАСОА ИРУН – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)

ТУРИНГЕР – СТОРХАМАР (Лига на Европа, жени)

13:30ч

ЛАДА ТОЉАТИ – КАСТАМОНУ (Лига на Европа, жени)

14:00ч

АЛБОРГ – ФРЕДЕРИЦИЈА (Данска 1)

ЦСКА МОСКВА – БУДУЌНОСТ (Лига на шампиони, жени)

ШИОФОК – ДУНАРЕА БРАИЛА (Лига на Европа, жени)

14:15ч

ЧУРГО – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)

15:00ч

БУКСТЕУДЕ – ХАЛЕ НОЈШТАТ (Германија Бундес лига 1, жени)

16:00ч

ФУКСЕ БЕРЛИН – ЕСЕН (Германија Бундес лига)

ГЕПИНГЕН – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија Бундес лига)

БИТИГХАЈМ – МЕЦ (Лига на шампиони, жени)

ОДЕНЗЕ – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Лига на шампиони, жени)

НАНТ – ЛУБЛИН (Лига на Европа, жени)

БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН – МЕЦИНГЕН (Германија Бундес лига 1, жени)

ХЕЛСИНБОРГ – САВЕХОФ (Шведска 1)

ЛУГИ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

17:00ч

НАНТ – ИСТР (Франција 1)

ЦЕЛЈЕ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

17:30ч

МАЛМЕ – ГУИФ (Шведска 1)

17:50ч

ВОЈВОДИНА – ПРОЛЕТЕР (Србија Супер лига)

18:00ч

СПОРТИНГ – ТАТРАН ПРЕШОВ (Лига на Европа)

18:30ч

ДИНАМО ПАНЧЕВО – КИКИНДА (Србија Супер лига)

19:00ч

БРАГА – ПОРТО (Портуалија 1)