Денеска на терените: Почнува битката за полуфинале на младинското ЕП

Осумте селекции кои се најдоа во вториот круг на Европското првенство во Словенија влегуваат во трка за пласман во полуфиналето на шампионатот.

Денеска ќе има неколку интересни дуели, а на секој мора да се одигра најдобро што може за да се дојде до посакуваниот резултат.

Од натпреварите денеска има и на ЕХФ шампионатот во Италија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ХРВАТСКА – РОМАНИЈА (ЕП за младинки)

ЛИТВАНИЈА – ИЗРАЕЛ (ЕХФ шампионат за младинки)

17:00ч

ФРАНЦИЈА – УНГАРИЈА (ЕП за младинки)

ШВАЈЦАРИЈА – СЛОВАЧКА (ЕП за младинки)

БУГАРИЈА – СРБИЈА (ЕХФ шампионат за младинки)

19:00ч

ДАНСКА – РУСИЈА (ЕП за младинки)

АВСТРИЈА – НОРВЕШКА (ЕП за младинки)

ТУРЦИЈА – ИТАЛИЈА (ЕХФ шампионат за младинки)

21:00ч

ГЕРМАНИЈА – ШВЕДСКА (ЕП за младинки)

ЦРНА ГОРА – ЧЕШКА (ЕП за младинки)