Денеска на терените: Почна шампионатите низ Европа, заврши паузата за голем број екипи

Со завршувањето на настапите на Светското првенство во Египет за повеќето селекции, почна и враќањето на ракометарите во своите екипи кои се враќаат на домашните натпреварувања.

Денеска веќе бројот на натпревари е зголемен и ќе има поголем избор на средби низ цела Европа.

Според бројката на средби ќе има доста возбудувања на сите страни, а кои дуели се играат можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ТАТАИ – ВЕСПРЕМ (Куп на Унгарија)

ДИНАМО АСТРАХАН – САРАТОВ (Куп на Русија)

14:00ч

АРХУС – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

СКУРУ – ОНЕРЕДС (Шведска 1, жени)

14:15ч

ВАЦИ – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1, жени)

ХАЈД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1, жени)

14:30ч

АЈАКС КОПЕНХАГЕН – РАНДЕРС (Данска 1, жени)

ХОРСЕНС – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

НФХ НИК – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

15:00ч

ХРАНИЦЕ – ЛОВОСИЦЕ (Чешка Екстра лига)

СКАНДЕРБОРГ – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

ОНЕРЕД – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

КУНГАЛВС – Х 65 (Шведска 1, жени)

15:30ч

ВАСТЕРАС – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)

16:10ч

ХЕРНИНГ ИКАСТ – ВИБОРГ (Данска 1, жени)

16:30ч

ДУКЛА ПРАГА – ПЛЗЕН (Чешка Екстра лига)

17:00ч

КОМЛО – ФЕРЕНЦВАРОШ (Куп на Унгарија)

МАЈА ИСМАИ – ГАЈА (Португалија 1)

17:30ч

ПРОЛЕТЕР – КИКИНДА (Србија Супер лига)

БОА ХОРА – БРАГА (Португалија 1)

17:50ч

ВОЈВОДИНА – СПАРТАК ВОЈПУТ (Србија Супер лига)

18:00ч

Ј. ОРМОЖ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

УР. ЛОКА – СЛОВАН (Словенија 1)

ЦРВЕНКА – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

ЈИЦИН – ФРИДЕК МИСТЕК (Чешка Екстра лига)

ЗУБРИ – КОПРИВНИЦЕ (Чешка Екстра лига)

МЕЗОКОВЕСДИ – КЕЧКЕМЕТ (Куп на Унгарија)

ФЕХЕРВАР – ШИОФОК (Унгарија 1, жени)

КИШВАРДА – ЕРДИ (Унгарија 1, жени)

КОШИЦЕ – ТОПОЛЧАНИ (Словачка Екстра лига)

18:30ч

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОБИЛИЌ (Србија Супер лига)

ЖЕЛЕЗНИЧАР – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)

ХАТВАНИ – ДАБАС (Куп на Унгарија)

САЛА – ХЛОХОВЕЦ (Словачка Екстра лига)

19:00ч

БЈЕЛОВАР – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)

ГОРИЦА – ДУБРОВНИК (Хрватска Премиер лига)

ВИНКОВЦИ – ПОРЕЧ (Хрватска Премиер лига)

МЕТАЛОПЛАСТИКА – ШАМОТ (Србија Супер лига)

ГРАЦ – БАРНБАХ (Австрија 1)

20:00ч

РАДНИЧКИ – НОВИ ПАЗАР (Србија Супер лига)

22:00ч

БОАВИСТА – ПОВОА (Португалија 1)