Денеска на терените: Плеј-оф двобој во Кавадарци, пет меча на ЕП во Данска

Во солидно богатиот избор на натпревари кои денеска ќе бидат одиграни низ Европа вниманието оди кон домашна сцена и кон Европското првенство во Данска.

Денеска треба да се одигра натпревар во Кавадарци каде што се очекува да има пресметка за плеј-оф место. На терен ќе се најдат составите на ГРК Тиквеш и Еурофарм Пелистер 2. Бодовите се важни и за двете екипи, па затоа денеска ќе биде доста интересно.

Покрај ова денеска ќе има и пет натпревари на Европското првенство, кое се одржува во Данска.

Со оглед на тоа што вчера дуелот меѓу Србија и Холандија беше одложен поради позитивни случаи на Ковид 19 денеска и овој меч би требало да е на програмата. Затоа планот е да има пет двобои така што ќе биде доста интересно.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

ЧЕЛЈАБИНСК – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)

12:00ч

БАРСЕЛОНА – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

БРАГА – МАДЕИРА (Португалија 1)

БЕЛЕНЕНСЕС – СПОРТИНГ (Португалија 1)

БЕНФИКА – ХОРТА (Португалија 1)

12:30ч

АВАНКА – ПОВОА (Португалија 1)

ГАЈА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)

МАЈА ИСМАИ – БОА ХОРА (Португалија 1)

13:00ч

СТ. ПЕТЕРСБУРГ – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига)

14:00ч

АЛБОРГ – ЛЕМВИГ (Данска 1)

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ -КРАСНОДАР (Русија Супер лига)

15:00ч

СТРУЖАНКА – ПЕЛИСТЕР (Македонија Супер женска лига)

ХАЛБИ – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

МАЛМЕ – ЛУГИ (Шведска 1)

15:30ч

МОРС – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)

16:00ч

ПОЛСКА – РОМАНИЈА (Европско првенство, жени)

ГОГ – БЈЕРИНГБРО (Данска 1)

СТАВРОПОЛ – САРАТОВ (Русија Супер лига)

16:15ч

БАЛАТОНФУРЕДИ – ЃИНЃИШ (Унгарија 1)

17:00ч

КРКА – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

ТРИМО ТРЕБЊЕ – УР. ЛОКА (Словенија 1)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)

АТЛ. ВАЉАДОЛИД – ГРАЊОЛЕРС (Шпанија Асобал)

18:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – НИМ (Франција 1)

ИВРИ – ТУЛУЗ (Франција 1)

РИБНИЦА – СЛОВАН (Словенија 1)

ЦРВЕНКА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН (Србија Супер лига)

БЕНИДОРМ – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)

СИНФИН – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)

ЧУРГО – БУДАКАЛАШ (Унгарија 1)

ЕГЕР – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)

ТАТАБАЊА – КОМЛО (Унгарија 1)

18:15ч

ЧЕШКА – РУСИЈА (Европско првенство, жени)

ГЕРМАНИЈА – НОРВЕШКА (Европско првенство, жени)

18:30ч

Ј. ОРМОЖ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

19:00ч

ДУБРОВНИК – УМАГ (Хрватска Премиер лига)

ВАРАЖДИН – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)

ГОРЕЊЕ – РД ИЗОЛА (Словенија 1)

ПРОЛЕТЕР – ДУБОЧИЦА (Србија Супер лига)

БИДАСОА ИРУН – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

ЛА РИОХА – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)

ГРК ТИКВЕШ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (Македонија Супер машка лига)

19:30ч

КРЕМС – АОН ФИВЕРС (Шпанија Асобал)

20:00ч

ЦИСНЕ – ВИЉА ДЕ АРАНДА (Шпанија Асобал)

ВАЛЕНС – БЕЗАНСОН (Франција 2)

20:30ч

ХОЛАНДИЈА – СРБИЈА (Европско првенство, жени)

ШПАНИЈА – ШВЕДСКА (Европско првенство, жени)

20:45ч

ЕРЛАНГЕН – ЛАЈПЦИГ (Германија, Бундес лига)

ФУКСЕ БЕРЛИН – МЕЛЗУНГЕН (Германија, Бундес лига)

КИЛ – ЛУДВИГСХАФЕН (Германија, Бундес лига)