Денеска на терените: Пекинг и Мешков по четврт-финале во СЕХА

Екипите на Пекинг Универзитет и Мешков Брест кои не играа кога другите тимови имаа двобои од осминафиналето во СЕХА лигата денеска ќе ги одмерат силите во првиот дбобој на кој ќе бараат место меѓу најдобрите осум.

Ова име првиот дуел, а веќе утре ќе се знае кој состав оди понатаму. Сосема извесно е дека Мешков Брест е фаворит за победата на овој натпревар и дека не би требало да има поголеми проблеми за да се дојде до остварување на целта.

Денеска има уште неколку други дуели кои се играат, но во неколку различни земји, а кои се натпреварите можете да видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

ОДЕСА – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ (Украина Супер лига)

16:00ч

ДОБРОГЕА СУД – БУЗАУ (Романија 1)

16:15ч

ПЕКИНГ УНИВЕРЗИТЕТ – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА лига)

18:30ч

ЗРД ЛИТИЈА – КРИМ (Словенија 1, жени)

19:00ч

ИФК ИШТАД – ВАРБЕРГ (Шведска 1)

КРИСТИЈАНШТАД – АЛИНГСАС (Шведска 1)

МАЛМЕ – РЕДБЕРГСЛИД  (Шведска 1)

ХОВДЕ – ХАЛБИ (Шведска 1)

СКУРУ – СКАРА (Шведска 1, жени)

19:30ч

ЈИЦИН – ЛОВОСИЦЕ (Чешка, Екстра лига)

20:00ч

ВИБОРГ – РАНДЕРС (Данска 1, жени)