Денеска на терените: Одново суперлигашки ракомет, неколку интересни дуели

После дуелите од европските купови денеска на сцена се натпреварите од домашните првенства, а меѓу нив се и дуели од Супер машката и Супер женската лига.

Денеска се играат средби од Групата А и на програмата се само два дуели кои се играат во Скопје и во Струга.

Покрај тоа кај дамите се игра 9. коло во кое ќе има пет натпревари со оглед на тоа што вчера беше одигран еден од натпреварите.

Се играат средби и во неколку од другите шампиони, а најбројни се натпреварите во Романија.

Средбите кои денеска се играат низ Европа можете да ги видите во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

БОТОСАНИ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

РЕШИЦА – СУЦЕАВА (Романија 1)

12:45ч

БАКАУ – ВАСЛУИ (Романија 1)

КАЛАРАСИ – СТЕАУА (Романија 1)

14:30ч

ШАМПИОН – СТРУЖАНКА (Македонија, Супер женска лига)

15:00ч

КУМАНОВО – ДЕСПИНА (Македонија, Супер женска лига)

15:30ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)

ДОБРОГЕА СУД – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

17:00ч

ЧАИР – СПАРТАК (Македонија, Супер женска лига)

17:25ч

БАЈА МАРЕ – ТЕМИШВАР (Романија 1)

18:00ч

ПАРИЗ 92 – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

18:15ч

ЧСМ ФОЧАНИ – БУЗАУ (Романија 1)

18:30ч

В. ВИЕНА – ТИРОЛ (Австрија 1)

19:00ч

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – АСТРАИОН (Македонија, Супер машка лига)

СТРУГА – КЛ 7 (Македонија, Супер машка лига)

ХОЛСТЕБРО – РИНГСТЕД (Данска 1)

ХЕРНИНГ ИКАСТ – ХОЛСТЕБРО (Данска 1, жени)

19:30ч

КУЗМАН ВАРДАР – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК (Македонија, Супер женска лига)

ОВЧЕ ПОЛЕ – ГЕВГЕЛИЈА (Македонија, Супер женска лига)

КОЛДИНГ – СКЈЕРН (Данска 1)

ЛЕМВИГ – СКАНДЕРБОРГ (Данска 1)

МОРС – ГОГ (Данска 1)

ТУРИНГЕР – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – СТАЛ МИЛЕЦ (Полска Супер лига0

20:00ч

ШАРТР – ТУЛУЗ (Франција 1)

ДАНКЕРК – СЕСОН (Франција 1)

ДИЖОН – ФЛЕРИ (Франција 1, жени0

20:15ч

СТРАЗБУРГ – БИЛЕР (Франција 2)