Денеска на терените: Нов дуел за младинките, против Косово се очекува победа

Откако вчера попуштија во финишот од средбата против Холандија и претрпеа пораз од 25:29, младинките денеска ги очекува дуел против Косово.

Ова е натпревар на кој Македонија ќе влезе како фаворит и за очекување е да се избори за победа. Ќе биде тешко бидејќи заморот веќе ги стига девојките, но ќе мора да се одработи и оваа задача пред да се оди на ден одмор.

Денеска нема натпревари на Европското првенство туку се играат само средби на ЕХФ шампионатите во Македонија и во Италија.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:00ч

БЕЛОРУСИЈА – ФИНСКА (ЕХФ шампионат, младинки)

15:00ч

ШВАЈЦАРИЈА – ЛИТВАНИЈА (ЕХФ шампионат, младинки)

15:30ч

ИСЛАНД – ПОЛСКА (ЕХФ шампионат, младинки)

17:00ч

ТУРЦИЈА – БУГАРИЈА (ЕХФ шампионат, младинки)

18:00ч

ХОЛАНДИЈА – ФАРСКИ ОСТРОВИ (ЕХФ шампионат, младинки)

19:00ч

СРБИЈА – ИТАЛИЈА (ЕХФ шампионат, младинки)

20:30ч

МАКЕДОНИЈА – КОСОВО (ЕХФ шампионат, младинки)