Денеска на терените: Нови предизвици за Лазаров и Пешевски

Македонските интернационалци Жарко Пешевски и Кирил Лазаров ќе имаат нови натпервари со своите тимови во националните првенства на Германија, односно Франција.

Лазаров со Нант е на втората позиција на табелата и ќе се обидат да стигнат до нова победа со која би се зацврстиле пред Екс ан Прованс. Пешевски и Штутгарт на три кола до крај се многу блиску до опстанок во Бундес лигата.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:00ч

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – ВИНТЕРТУР (ШВАЈЦАРИЈА ПЛЕЈ-ОФ)

19:05ч

ГЕПИНГЕН – РАЈН НЕКАР (БУНДЕСЛИГА 1)

МАГДЕБУРГ – БАЛИНГЕН (БУНДЕСЛИГА 1)

ШТУТГАРАТ – ЛУБЕК (БУНДЕСЛИГА 1)

20:30ч

НАНТ – НИМ (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)