ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нови првенствени возбудувања низ Европа

И додека викендов ги очекуваме новите контроли на репрезентацијата на Македонија на Трофеј „Карпати“ денеска на терените ќе се појават неколку екипи низ Европа во домашните првенства.

Ќе има дваесетина интересни натпревари, а на контрола ќе бидат и репрезентациите на Белорусија и Полска така што ова ќе биде исто така ден можност за да се види подготовеноста пред Европското првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

18:15ч

ОАЕ – БЕЛОРУСИЈА (Пријателска средба)

19:00ч

АУЕ – ДОРМАГЕН (Германија Бундес лига 2)

БЛОМБЕРГ ЛИПЕ – НЕКАРСЛАУМЕР (Германија Бундес лига, жени)

ГУИФ – ИШТАД ИФ (Шведска 1)

ИФК ИШТАД – ОНЕРЕД (Шведска 1)

ВАРБЕРГ – ХАЛБИ (Шведска 1)

КУНГАЛВС – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

19:30ч

БАД ВИЛДУНГЕН – БОРУСИЈА ДОРТМУНД (Германија Бундес лига, жени)

БЕНЗХАЈМ – ОЛДЕНБУРГ (Германија Бундес лига, жени)

ГЕПИНГЕН – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија Бундес лига, жени)

20:00ч

ТУРИНГЕР – БАРЕН КЕЧ (Германија Бундес лига, жени)

20:30ч

ПОЛСКА – ШПАНИЈА Б (Пријателска средба)